Aleksandra Chojnacka, associate director w CBRE, podkreśla, że kluczowym kryterium wyboru nowej lokalizacji była zarówno jej atrakcyjność, jak i charakter samego budynku. Zabytkowy gmach Bellony, będący częścią nowoczesnego kompleksu The Bridge, idealnie odpowiadał na te potrzeby. „Unikalne połączenie historycznego charakteru dawnej drukarni z nowoczesną architekturą ma niepowtarzalny charakter w skali warszawskiej. Budynek spełnia również najwyższe standardy ekologiczne,” zaznacza Chojnacka.

 

Plac Europejski, znany z licznych wydarzeń kulturalnych, oraz zabytkowe mury budynku dawnej Bellony tworzą idealne warunki dla działalności kulturalnej Instytutu Francuskiego, który promuje francuską kulturę w Polsce. Instytut jest częścią globalnej sieci obejmującej 98 instytutów na całym świecie oraz 830 placówek Alliances françaises, z czego osiem znajduje się w Polsce, m.in. w Warszawie i Krakowie.

 

Kompleks The Bridge – nowoczesność i ekologia

 

The Bridge to nowoczesny kompleks biurowy, który powstaje przy Placu Europejskim w dzielnicy Wola. Składa się z dwóch budynków: zabytkowego Domu Wydawniczego Bellona oraz nowoczesnego, 40-piętrowego wieżowca. Łącznie dostarczą one 52 tys. mkw. powierzchni biurowej.

 

Kompleks The Bridge będzie wyposażony w najnowocześniejsze technologie i rozwiązania proekologiczne, o czym świadczą uzyskane już certyfikaty SmartScore i WiredScore na poziomie Platinum. Inwestycja planowana jest również do certyfikacji w standardach WELL, BREEAM, Green Building Standard oraz Obiekt bez barier. Celem projektu jest osiągnięcie neutralności energetycznej, co jest zgodne z strategią ESG realizowaną przez Ghelamco. Kompleks będzie zasilany w 100% czystą energią, a dla użytkowników wieżowca przewidziano taras na 40. piętrze.

 

Certyfikacja BREEAM

 

Inwestycja The Bridge będzie posiadać certyfikację BREEAM, co podkreśla dążenie do najwyższych standardów ekologicznych. Więcej na temat certyfikacji BREEAM można przeczytać tutaj.