Otwarty dla wszystkich i spójnie zaprojektowany fragment miasta, łączący zrewitalizowaną tkankę historyczną z nowoczesną, wielofunkcyjną architekturą, już niedługo powróci na mapę stolicy. Za rok, w kwartale ulic Grzybowskiej, Krochmalnej, Wroniej i Chłodnej, zakończy się budowa jednego z bardziej spektakularnych projektów rewitalizacyjnych w Warszawie. Nowa historia Browarów Warszawskich będzie pisana nie tylko przez budynki mieszkaniowe, nowoczesne biurowce, place i skwery miejskie, ale także przez najlepsze restauracje i przytulne kawiarnie, bary z najlepszymi koktajlami oraz cukiernie, które w sercu miasta stworzą Dzielnicę Spotkań i Smaków. Inauguruje ją restauracja Roberta Lewandowskiego i jego wspólników, która zajmie budynek XIX-wiecznej zabytkowej Warzelni.
Trio z Browarów Warszawskich
Trzy to dla Browarach Warszawskich szczęśliwa liczba. Ponad 170 lat temu trzech słynnych, wolskich browarników – Błażej Haberbusch, Konstanty Schiele i Jan Henryk Klawe - stworzyło tu najnowocześniejsze i najdynamiczniej rozwijający się przedsiębiorstwo w Warszawie. Teraz pojawia się tu nowe trio. U boku Roberta Lewandowskiego staje Jerzy Krzanowski – meblowy potentat i współwłaściciel Grupy Nowy Styl oraz Jacek Trybuchowski – jeden z najbardziej cenionych i doświadczonych menedżerów z branży gastronomicznej. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy poprowadzi właśnie Jacek Trybuchowski, który przez ponad 25 lat z sukcesami rozwijał restauracyjne i gastronomiczne formaty na rynkach europejskich, jak również w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Rosji.
Restauracja zajmie całą Warzelnię, największy zachowany fragment dawnego kompleksu piwowarskiego. Charakterystyczny, ceglany budynek położony jest przy nowej ulicy Haberbuscha i Schielego, której nazwę upamiętniającą założycieli browaru wybrali warszawiacy w ubiegłorocznym plebiscycie.
– To będzie coś specjalnego. Mamy pomysł na to wyjątkowe miejsce, choć na razie – jak każda, profesjonalna drużyna – nie chwalimy się strategią. Zapewniam jednak, że mile zaskoczymy naszych gości. W murach dawnej Warzelni powstanie otwarte, gościnne i tętniące życiem miejsce, do którego będzie się chciało przyjeżdżać nawet z drugiego końca miasta. Nasza restauracja będzie miała charakter i ogromną siłę przyciągania. Będzie można tu wpadać w drodze do pracy na śniadanie, spotykać się na biznesowy lunch, zjeść dobrą kolację z rodziną, a wieczorem, z przyjaciółmi wspólnie obejrzeć świetny mecz. Jestem przekonany, żeby każda wizyta u nas będzie przyjemna i zapewni gościom maksimum wygody, zaangażujemy do tego najlepszych ludzi oraz nowoczesne technologie. Restauracja w Warzelni będzie sumą naszych wizji, najlepszych doświadczeń i wiedzy – komentuje Jacek Trybuchowski.
Drugie życie XIX wiecznej Warzelni
Restauracja Lewego i jego wspólników będzie miała ponad 1,3 tys. mkw. Tuż obok niej znajdzie się największy z miejskich placów, które powstają w Browarach Warszawskich, czyli Rynek przy Warzelni, a także prestiżowy budynek Apartamentów przy Warzelni.
– Browary Warszawskie na stałe zmienią krajobraz stolicy, a autorska restauracja Roberta Lewandowskiego, Jerzego Krzanowskiego i Jacka Trybuchowskiego będzie współtworzyła powstającą tu Dzielnicę Spotkań i Smaków. Łączymy w tym miejscu nasze doświadczenie, kompetencje i śmiałą wizję, zagospodarowujemy i meblujemy kwartał Warszawy z myślą o jej mieszkańcach, sąsiadach, pracownikach okolicznych biur, stałych bywalcach i gościach. Tworzenie miastotwórczych projektów, dobrych miejsc do życia, pracy i spędzania czasu, to jeden z filarów strategii Echo Investment. Browary Warszawskie, jako pierwszy tego typu projekt na dużą skalę, są dla nas szczególnie ważne – mówi Marcin Materny, członek zarządu Echo Investment.
– Perłę Browarów Warszawskich, XIX-wieczną Warzelnię, oddajemy w najlepsze ręce. Mamy pewność, że dopracowany w każdym detalu koncept będzie kulinarną wizytówką Warszawy. Od rozpoczęcia pierwszych rozmów, do podpisania umowy minęły prawie dwa lata. Robert Lewandowski ze wspólnikami docenili potencjał miejsca, które po latach wróci do Warszawy w nowej formie; otwartej na ludzi i miasto, gościnnej dla nowych przedsięwzięć, z nowymi przestrzeniami publicznymi dostępnymi dla wszystkich – komentuje Marcin Szlufik, senior leasing manager, który pilotował proces negocjacji ze strony Echo Investment.
Uwagę restauratorów przykuła również architektoniczna spójność Browarów Warszawskich. To jedno z niewielu miejsc w Warszawie, które od początku do końca zostały zaprojektowane, jako spójny zamysł urbanistyczny i architektoniczny. Obok starannie odrestaurowanych budynków, powstają tu mieszkania i nowoczesne przestrzenie do pracy i spotkań. Za projekt Browarów Warszawskich odpowiada renomowana pracownia architektoniczna JEMS Architekci.
Dzielnica Spotkań i Smaków w samym sercu Warszawy już za rok stanie się jednym z najmodniejszych i najbardziej wyrazistych miejsc w stolicy. Ambicją dewelopera jest nie tylko wkomponowanie w miasto opuszczonego dotąd obszaru o powierzchni blisko 4,5 ha, ale również przyciągnięcie tutaj najlepszych restauracji i kawiarni czy atrakcyjnych sklepów i usług, które w naturalny sposób uzupełnią miasto i zaspokoją potrzeby mieszkańców i gości Browarów Warszawskich. Największy od wielu lat plac budowy, na którym rosną Browary Warszawskie, już pod koniec 2020 roku zamieni się żywy i otwarty fragment miasta, emanujący energią przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Miejsca, które przyciągają ludzi
Korzystając z wieloletnich doświadczeń we współtworzeniu polskich miast, z kompetencjami zdobytymi przy realizacji świetnych inwestycji we wszystkich sektorach rynku nieruchomości – mieszkaniach, biurach, hotelach i centrach handlowo-rozrywkowych – Echo Investment koncentruje się na tworzeniu fragmentów miast dobrych do mieszkania, pracy i spędzania wolnego czasu. Takie inwestycje stanowią obecnie ponad 40 proc. wszystkich projektów realizowanych przez dewelopera. Obok Browarów Warszawskich, są to m.in. Fuzja, która powstaje w Łodzi na terenie dawnego imperium włókienniczego Karola Scheiblera, czy Towarowa 22, czyli wizjonerski projekt rewitalizacji całego kwartału warszawskiej Woli.
Źródło: Echo Investment